Garance kvality

Společnost AHMAD TEA London je členem Čajové rady Spojeného království (UKTC). Naše výrobní zařízení splňují požadavky oficiální legislativy a pokyny ohledně bezpečnosti potravin. Za normy a systémy řízení kvality nám byla udělena certifikace ISO 9001. Jsme hrdí na členství ve skupině Etického čajového partnerství – Ethical Tea Partnership (ETP) – a nadále budeme pokračovat v závazku vybírat pro výrobu našich produktů jen nejlepší zdroje. AHMAD TEA London též působí v řadě organizací, jako jsou např. British Tea Council, British Food Export Council, International Tea Committee či UK Tea & Infusions Association (UKTIA) – nezávislý neziskový orgán založený k propagaci klasických a bylinných čajů i jejich jedinečných příběhů ve prospěch těch, kteří produkty z nich vyrábějí, prodávají a vychutnávají si je.

Dále jsme činní v organizacích The Department for the Environment, Food and Rural Affairs (Oddělení pro životní prostředí, potraviny a venkovské záležitosti – DEFRA), Health and Safety Executive (Kancelář pro zdraví a bezpečnost – HSE) a Trading Standards (Normy obchodování).

Je nám ctí, že naše čajové směsi AHMAD TEA London v posledních letech získávají prestižní ocenění Great Taste Awards. V roce 2015 to byly 3 směsi Mango Soufflé, Key Lime Pie a Earl Grey (směs v čajových sáčcích). V roce 2016 to byly směsi Vanilla Tranquility, Maple Syrup a Jasmine Romance. Posuzování se každoročně účastní přes 400 nejnáročnějších gurmánů –  kritiků z oblasti gastronomie, šéfkuchařů, kuchařů, restauratérů, výrobců potravin stejně jako spisovatelů a novinářů věnujících se této problematice. Soutěž Great Taste Awards existuje od roku 1995 a je ve Velké Británii největší a nejdůvěryhodnější platformou pro oceňování speciálních a poctivě řemeslně vyráběných potravin.

To, že ve společnosti AHMAD TEA London s nekompromisní kvalitou vždy počítáme, ukazují i čísla…

Lidé v 80 zemích světa vypijí denně 29 000 000 šálků našeho čaje. Jsme hrdi na to, že můžeme počítat i s takovými odborníky, jako je William Manning, senior degustátor s více než 40 lety bohatých zkušeností. Ve firmě AHMAD TEA London zaměstnáváme na plný úvazek tým 25 degustátorů, kontrolujících jakost našich čajů po celém světě. Každý z těchto čajů je nejméně  ochutnán, než je schválen. Jen náš britský tým takto otestuje okolo 500 šálků denně…

Není tedy divu, že výsledkem součtu všech těchto položek je šálek vynikajícího čaje bezvadné barvy, vůně a chuti.

 

logo-uk-tea

GT 15 1-star

great-taste-2016