Produkty

Časté dotazy (FAQ)

DOTAZKY K PRODUKTŮM

Jaké jsou benetify čaje  

Pohladí duši a prospívá tělu. Čaj je oblíbeným každodenním nápojem milionů lidí po celém světě a tvoří zhruba 40 % denního příjmu tekutin. Výzkumy však ukázaly, že kromě lahodné chuti a podmanivé vůně má i řadu zdraví prospěšných účinků.
Hydratuje. Z 99 % je čaj tvořen vodou, přispívá tedy do denního pitného režimu.
Je přírodním zdrojem minerálů, a navíc bez kalorií. Samotný čaj nemá žádné kalorie, je přírodním zdrojem minerálů, konkrétně fluoridu, draslíku a hořčíku, a obsahuje i vitamín B2.
•  Obsahuje antioxidanty a prospívá zdraví. Čaj je hodnotným zdrojem antioxidantů, látek pomáhajících proti volným radikálům v těle. Studiemi se zjistilo, že antioxidanty v čaji, hlavně v zeleném, mohou narušovat růst rakovinných buněk močového měchýře, prsu, žaludku, slinivky a buněk kolorektální rakoviny. Zabraňují ucpávání cév, spalují tuk a eliminují oxidativní stres v mozku. Snižují také riziko neurologických poruch, jako jsou Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Snižují i hladinu cholesterolu a riziko mrtvice.

 

Jak mám správně připravit čaj?    

Pro lahodný čajový žážitek je důležitá pečlivá příprava. Vždy používejte čerstvou vodu a dodržujte čas louhování. Uvedené časy louhování jsou orientační a vždy je kontrolujte s postupem přípravy na obalu.

Sáčkový čaj
•  Černé čaje – teplota vody 100 °C, doba louhování 3-5 minut
•  Zelené čaje – teplota vody 90-100 °C, doba louhování 3-5 minut
•  Bezkofeinové čaje – teplota vody 100 °C, doba louhování: 3-5 minut
•  Ovocné a bylinné čaje – teplota vody 100 °C, doba louhování 5 minut

Sypaný čaj
• Černé čaje
– teplota vody 100 °C, doba louhování 5-7 minut
• Zelené čaje – teplota vody 90-100 °C, doba louhování 3-5 minut

Více o správné přípravě čaje najdete v článku na blogu.


Odkud pochází čaje?    

Čajové lístky rostou na keři jménem Thea sinensis, který patří do rodiny Camellia. Pěstuje se zejména v Číně a Indii, ale také v Africe nebo na Srí Lance. Čaji se nejlépe daří v tropických oblastech mezi obratníkem Raka a Kozoroha v nadmořských výškách 670 a 200 m. Keřům prospívá teplé tropické podnebí s hojnými srážkami. Právě charakter podnebí rozhoduje o tom, zda je možné keř otrhávat po celý rok, nebo jen sezónně. Teplejší klima v Africe a na Srí Lance je ideální pro celoroční produkci s výrazně vyšší úrodou v obdobích monzunu. Chladnější, např. na úpatí Himálaje, umožňuje úrodu pouze v sezónních vlnách. Kromě klimatu rozhoduje o chuti čaje i kyselost půdy nebo nadmořská výška, v níž je pěstován. 


Jak probíhá výroba čaje?    

Důraz je kladen na kvalitu surovin zaručenou tradičními metodami ručního sběru čaje a použitím 100% přírodních ingrediencí. Ty jsou nejšetrnější k vzácným čajovým lístkům a tvoří základ celého pečlivě sledovaného výrobního procesu. O celém procesu pěstování a zpracování čaje si můžete přečíst v následujícím článku na blogu.


Jaký je rozdíl mezi English Breakfast, Earl Grey a English Tea No. 1?    

Mezi těmito čajovými směsmi je mnoho rozdílů, liší se kombinací použitých druhů černého čaje z různých oblastí světa. Nicméně zřejmě nejpozoruhodnějším rozdílem je podíl bergamotu ve směsi. Bergamot je esenciální olej, který dodává čaji citrusový nádech. Přidává se do obou čajových směsí Earl Grey i English Tea No.1, nicméně více do směsi Earl Grey. V čaji English Breakfast není v něm bergamot použit, ale jedná se o směs těch nejkvalitnějších černých čajů.
Bergamot jako takový patří mezi citrusy, proto si v čajích Earl Grey a English Tea No.1 můžete povšimnout jemného citrusového aroma.


Obsahují ovocné nebo bylinné čaje kofein?   

Ovocné a bylinné čaje neobsahují stejné přírodní látky, které naleznete v černých a zelených čajích. Obecně lze tedy říci, že jsou bez kofeinu. Nicméně 2 čaje z naší funkční řady Natural Benefits jsou bohaté na kofein.

 

Jaký je obsah kofeinu v zeleném čaji a jaký je doporučený způsob louhování?

Zelený čaj průměrně obsahuje zhruba poloviční množství kofeinu než stejné množství černé kávy a méně kofeinu než ostatní kofein obsahující nápoje, jako jsou černý čaj, limonády nebo energetické nápoje. Jeden šálek (230 ml) zeleného čaje obsahuje mezi 30 - 50 mg kofeinu. Množství kofeinu ovšem závisí na druhu zeleného čaje a také na způsobu jeho přípravy. Čím déle necháte váš čaj vylouhovat, tím více kofeinu v něm nakonec bude. Doporučený způsob přípravy zeleného čaje je zalévat jej vodou, která prošla varem, ale zchladlou na cca 75 až 80°C, poté louhujte 3-5 minut.


Jsou ovocné a bylinné čaje vhodné pro děti?    

O bezpečnostních rizicích spojenými s konzumací bylinných a ovocných čajů dětmi neexistují žádné důkazy. Naše nabídka bylinných a ovocných čajů je tvořena ze 100% přírodních ingrediencí a až na výjimky z řady funkčních čajů neobsahují kofein. Doporučujeme však obezřetnost u dětí náchylným k alergiím a u dětí mladších 12 měsíců. V případě jakýchkoliv pochybností se vždy nejprve poraďte se svým lékařem.


Jsou čaje vhodné pro kojící a těhotné ženy?    

Naše ovocné čaje jsou ze 100% přírodních ingrediencí a neobsahují kofein, díky čemuž si jej mohou vychutnat i těhotné nebo kojící ženy, pokud nemají alergii na některou z přísad ve složení. Doporučujeme vždy konzultovat s ošetřujícím lékařem. 

 

Jak je odebírán kofein z černých bezkofeinových čajů?    

Existuje několik způsobů, jak čaj dekofeinovat. Po důkladném vyhodnocení se společnost Ahmad Tea rozhodla používat pro bezkofeinový čaj Earl Grey metodu extrakce kofeinu pomocí CO2 a bezkofeinový čaj Evening Tea je dekofeinován vymýváním pomocí nezávadného rozpouštědla. Obě metody mají celou řadu výhod. U takto připravovaného dekofeinovaného čaje například nedochází k žádné znatelné změně chuti. Kromě toho je tento postup také nejbezpečnější pro životní prostředí.


Obsahují vaše čaje cukr nebo umělá sladidla?    

Naše čaje neobsahují žádná umělá sladidla ani přidaný cukr.


Jsou obaly a sáčky čajů recyklovatelné?  

Status 100% recyklovatelnosti dosáhli naše výrobky u následujících:
• Papírové čajové sáčky (včetně úvazků/šňůrek a cedulek)
• Papírové krabičky
• Cedulky

Cílíme dosažení 100% recyklovatelnosti i pro ostatní komponenty balení a aktuálně pracujeme na nových vylepšeních, které jak věříme budeme brzy zavádět.


Jaký je rozdíl v čaji mezi sáčkovým a sypaným balením?    

Hlavním rozdílem je velikost listu, jedná se buď o menší kousky čajových listů, nebo jsou-li vyrobeny procesem CTC, jsou nakrájeny na ještě menší kousky speciálně pro čajové sáčky. Kvůli menší velikosti se pak čaj uvaří rychleji. Samotná velikost není ukazatelem kvality, ta je určena mnoha faktory, jako je umístění, počasí a způsob samotného sběru. U všech našich produktů, ať už pro sypané nebo čajové sáčky, uplatňujeme stejná přísná kritéria výběru.


Máme nějaký certifikát, že naše čaje neobsahují žádné těžké kovy?  

 Naše čaje podléhají přísnému testování a kvalita odpovídá předpisům, které stanovila Evropská unie.


Obsahují čajové sáčky plasty?    

Na většině trhů nabízíme čaj balený ve 2 typech čajových sáčků: Sáčky se spoji tepelně zpracovanými a sáčky vyrobené bez pomoci tepla.

Ve většině případů (z 94%) jsou naše čajové sáčky (sáček a úvazek) vyrobené bez tepelného zpracování. Tyto sáčky jsou vyrobeny za použití 100% přírodních vláken a neobsahují žádné plasty. Jsou tedy plně kompostovatelné.

Sáčky, jejichž spoje jsou tepelně zpracované, mohou obsahovat stopové množství plastů, ale již nyní pracujeme na velice zajímavých alternativách obnovitelných zdrojů z materiálů přírodního původu, které, jak doufáme, Vám budeme moci brzy představit.

K dostání jsou někdy také takzvané čajové pyramidové sáčky, které jsou rovněž 100% přírodní a kompostovatelné.  


Bělí se čajové sáčky?    

Bělicí papír s elementárním chlorem může ve vlhkém prostředí vylučovat škodlivé emise. Proto jsme se rozhodli použít filtrační papíry, které neobsahují elementární chlór (ECF). Naše čajové sáčky jsou vyráběny v souladu se systémem environmentálního managementu ISO 14001.


Proč jsou krabičky čajů baleny v plastových fóliích?    

Překryvné plastové fólie používáme z několika důvodů:
• Abychom eliminovali možnost nepovolené manipulace s obsahem krabičky a zajistili tak, že se ke konečnému spotřebiteli dostane kompletní produkt.
• Abychom zachovali čerstvost čajů tím, že minimalizujeme vystavení produktu okolnímu kyslíku a vlhkosti.
• Obal také chrání před odřením a dalším poškozením balení.

Nicméně pracujeme na alternativních přírodních cestách, jak uchránit náš produkt před dodáním koncovému spotřebiteli.


Jsou čaje veganské nebo vegetariánské?    

Ano, naše čaje jsou vhodné pro vegany. Neobsahují žádné živočišné deriváty.


Jsou vaše výrobky testovány na zvířatech?  

 Ne, naše  čaje netestujeme na zvířatech.


Kde mohu nakoupit čaje Ahmad Tea?  

Zde na e-shopu a ve většině supermarketech, hypermarketech i diskotentech v ČR. Výhodou e-shopu je nejširší portfolio.

 


 

DOTAZKY K NÁKUPU NA E-SHOPU

Jak mohu zaplatit objednávku?  

Objednávky můžete hradit online kartou nebo na dobírku.


Mohu si objednávku vyzvednout osobně?    

Bohužel objednávku není možné osobně vyzvednout. Pokud Vám vyhovuje osobní vyzvednutí, doporučujeme využít služeb dopravce, který objednávku uloží na své výdejně.


Mám slevový kupón. Jak ho mohu uplatnit?    

V košíku stačí slevový kupón uplatnit jeho vyplněním do kolonky "Mám slevový kupón".


Jak objednávku doručujete?    

Pro doručení zásilky si můžete vybrat z dopravců: Zásilkovna, Česká pošta a PPL.


Mohu nakoupit bez registrace?  

Ano, můžete. Registrovaní zákazníci mají výhodu, že mohou ve svém profilu vidět historii objednávek a také sbírají věrnostní body.


Zasíláte do zahraničí?  

 Bohužel nezasíláme do zahraničí. Pro objednávky v zahraniční je možné využít další Ahmad Tea e-shopy:

•  Slovensko: www.ahmadtea.sk,
•  Maďarsko: www.ahmad-tea.hu,
•  Velká Británie: www.ahmadtea.com a další. 


Jak mohu objednávku vrátit nebo reklamovat? 

Objednávku můžete bez udání důvodu vrátit do 14 dnů. V případě, že chcete objednané zboží reklamovat, nejprve nás kontaktujte na e-mail obchod@ahmadtea.cz a popis reklamovaného zboží a fotografie. Následně budeme postupovat dle instrukcí Vrácení a reklamace zboží (link: xx). Reklamace vždy řešíme individuálně, aby zákazníci byli spokojeni.


Jak mohu zrušit můj profil?    

Odstranit profil můžete v uživatelské sekci po kliknutí na tlačítko "Můj profil", které se zobrazí, když najedete kurzorem na svůj e-mail v menu vpravo nahoře.

 

Jak dlouho trvá dodání objednávky?    

Obvyklé dodání zásilky trvá od 2 do 5 pracovních dnů. Lhůta dodání se může lišit dle aktuálních kapacit dopravců a sezonnosti.


Mohu nakoupit na e-shopu na IČO?    

Ano, můžete. Postačí při tvorbě objednávky v kontaktních údajích uvést vaše IČ, název firmy a případně DIČ.

 

Jste plátci DPH?    

Ano, jsme plátci DPH.


Jak dlouhá je expirace čajů?    

Většina našich výrobků má trvanlivost 2 roky. Pokud je trvanlivost nižší než 8 měsíců, je to uvěděno na detailu produktu. Pokud vás zajímá trvanlivost konkrétního čaje, kontaktute nás na e-mail obchod@ahmadtea.cz.

 

Mohu sloučit více objednávek?    

Bohužel to není možné. Objednávky jsou zpracovávány automaticky a nelze je zpětně propojit.


Je k balíku přiložená faktura?  

 K balíku není přiložena faktura, je posílána e-mailem, abychom šetřili naše lesy. Zásilku můžete tedy poslat i jako dárek na jinou adresu.

 


 

DOTAZKY K VĚRNOSTNÍMU PROGRAMU


Jak funguje věrnostní program?    

Musíte být v našem e-shopu registrovaný/á a při nákupu být přihlášený/á. Za každých celých utracených 50 Kč s DPH získáte jeden věrnostní bod. Věrnostní body může uplatnit jako slevu při dalším nákupu, kdy za 1 věrnostní bod získáte slevu 1 kč bez DPH.


Jak dlouho platí věrnostní body?    

Věrnostní bod platí 365 dnů (1 rok) od získání.


Jak mohu uplatnit věrnostní body?  

 Během nákupu musíte být přihlášený/á a uplatníte je volbou v košíku "Použit k platbě věrnostní body".


Mohu kombinovat věrnostní body se slevovými kupóny nebo slevovými akcemi na webu?    

Ano, můžete. Slevové nabídky najdete vždy u detailu produktu. Pokud chcete využít i slevový kupón, stačí jej zadat v košíku do kolonky "Mám slevový kupón".